Sort by

Alex_Lillquist has logged 20 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Generation

A Generation

1955
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
Edit this entry  
22
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Howards End

Howards End

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Edit this entry