Sort by

alessia. has logged 13 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Like a Cat on a Highway 2

Like a Cat on a Highway 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Diana

Diana

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry