• Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★★

  • La mia banda suona il pop

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • I Hate Summer

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • The Goddess of Fortune

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Bethlehem

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Cetto C'è

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Golden Men

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Champion

    ★★★

  • Scappo a casa

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • When Mom Is Away

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • American Hangman

    ★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • The Professor

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • The Current War

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½