Sort by
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The White Tiger

  • The Prom

  • Mank

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

  • Hamilton

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Cats

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

  • Joker

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • A Star Is Born

  • Tag

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • The Greatest Showman

  • Coco

  • The Shape of Water

  • The Square

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Moana

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Inside Out

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Grand Budapest Hotel

  • Her

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Avengers

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Due Date

  • The King's Speech

  • Eat Pray Love

    ★★★★

  • Inception

  • Avatar

  • The Invention of Lying

  • The Hedgehog

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • The Darjeeling Limited

  • Into the Wild

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • The Departed

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • Sideways

  • Collateral

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • The Day After Tomorrow

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Luther

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Love Actually

    ★★★★★