• Black Widow

    ★★

  • The Good, The Bart, and The Loki

  • Luca

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Coming 2 America

  • Lei mi parla ancora

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Calabria, terra mia

  • Love and Monsters

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Ultras

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Best Years

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Hammamet

    ★★½

  • Tolo Tolo

    ★★

  • The App

    ½

  • Pinocchio

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Vasco - NonStop Live 018+019

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

  • Domino

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

  • The Traitor

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★