Sort by

aleisha has logged 188 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry