• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Everything Everywhere All at Once

  • Alcarràs

  • The Quiet Girl

  • Fresh

  • The House

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Afterlight

    ★★★½

  • Bhai

  • The Bones

    ★★★★★

  • You Resemble Me

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

  • Boiling Point

  • Candyman

    ★★½

  • The Sacred Spirit

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Vortex

  • Bergman Island

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Ants and the Grasshopper

    ★★★★

  • Four Roads

  • Dear Mr. Brody

    ★★★★½

  • Play It Safe

  • Fruity

  • Beijing Spring

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • La Mif

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Witches of the Orient

    ★★★★

  • Mighty Flash

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Best Families

  • Psycho Goreman

    ★★

  • On the Red Hill

  • Soul

  • Run

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Hidden

  • Autofiction

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

  • Another Round

  • Limbo

    ★★★★★

  • After Love

  • Nomadland

  • Beginning

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • The Duke

  • The Broken Hearts Gallery

  • The Last Journey

    ★★★½

  • Come True

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Samichay

  • The Unseen River

  • An American Pickle