• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Ballerina

    ★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Here and There

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Paano Maging Babae?

    ★½

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Heneral Rizal

    ★★★★½

  • Seize

    ★★½

  • Kung Saan Patag Ang Bundok

    ★★½

  • Eye

    ★★★

  • Revolt of the Mystic

    ★★★

  • Yours Truly

    ★★★

  • Grand Gestures

    ★★★½

  • Si Gloria at si Juan

    ★★★½

  • Dama de Noche

    ★★★

  • Arise

    ★★

  • Living Things

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★½

  • Fatigued

    ★★★★

  • Most Disturbing Feeling

    ★★½

  • Beyond Nothing

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

  • Life's Pedal

    ★★½

  • Home

    ★★½

  • Chanting the Passion

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★