Sort by

aleckersey has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
11
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
LEGO Jack Stone

LEGO Jack Stone

2001
×
Edit this entry  
13
LEGO Jack Stone

LEGO Jack Stone

2001
×
Edit this entry  
06
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
29
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Twins

The Twins

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Space Patrol Luluco

Space Patrol Luluco

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Edit this entry