• The Batman

  • Dune

    ★★★

  • Old

    ★★

  • In the Heights

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Shelf Life

    ½

  • Come Play

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Fatal Affair

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Swallow

    ★★★½