• The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Diabolik

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • America Latina

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Matildà - Con l'accento sulla a

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Kyo