Sort by

adrian has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
Edit this entry  
14
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Learn to Swim

Learn to Swim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry