Sort by

adrian has logged 212 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
24
To Grandmother's House We Go

To Grandmother's House We Go

1992
×
Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
12
Without Havana

Without Havana

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry