Sort by

adrian has logged 250 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Read prior review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Read prior review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★
Edit this entry