Sort by

Teddy has logged 224 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mind, Explained

The Mind, Explained

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Her Name

Her Name

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

Six Seasons and A Movie - A Community Art Show

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry