Filipo has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Os Jovens Baumann

Os Jovens Baumann

2018
×
★½
Edit this entry  
06
I Thought About You

I Thought About You

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Amazon Mirror

Amazon Mirror

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adeus Rodelas

Adeus Rodelas

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Natureza Morta

Natureza Morta

2020
×
Edit this entry  
02
Older Brother Turtle

Older Brother Turtle

2021
×
Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
28
Boro in the Box

Boro in the Box

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Reidy - A Construção da Utopia

Reidy - A Construção da Utopia

2009
×
Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
22
The Cannibal Club

The Cannibal Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Adrift by the Towers

Adrift by the Towers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★½
Edit this entry  
20
Gitlo

Gitlo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Forest

Black Forest

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Kafou

Kafou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
16
Pigs Can't Look Up Into the Sky

Pigs Can't Look Up Into the Sky

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Ethereality

Ethereality

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
A arca dos Zo'é

A arca dos Zo'é

1993
×
Edit this entry  
13
Flavio

Flavio

1964
×
Edit this entry  
13
The Mermaids

The Mermaids

1994
×
Edit this entry  
13
Alô Tetéia

Alô Tetéia

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
A$$untina of the Amerikas

A$$untina of the Amerikas

1976
×
Edit this entry  
12
The Mummy's Dream

The Mummy's Dream

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Venus

Venus

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
Edit this entry  
11
Cumming Of Age

Cumming Of Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★½
Edit this entry  
10
Photodiary

Photodiary

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Grim

Grim

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
08
Half Brother

Half Brother

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
Edit this entry  
04
Hollywood Babylon

Hollywood Babylon

2000
×
Edit this entry  
04
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★½
Edit this entry  
03
Cheeto Monster

Cheeto Monster

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Open Form: Game on an Actress's Face

Open Form: Game on an Actress's Face

1971
×
Edit this entry  
03
La Chiperita

La Chiperita

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
02
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
01
Un monde flottant

Un monde flottant

2021
×
Edit this entry  
01
Sally's Beauty Spot

Sally's Beauty Spot

1990
×
Edit this entry