• No Time to Die

    ★★★

  • The Humans

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • See for Me

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★

  • The Toll

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Hustlers

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • The Kill Team

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Farewell

  • The Mule

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Body

    ★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • In Fabric

    ★★★

  • The Wind

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Elephant Queen

    ★★★

  • Life Itself

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Kin

    ★★½

  • Alpha

    ★★★