• Bad Trip

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Misbehaviour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Honey Boy

    ★★

  • Beats

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • A Private War

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Being Blacker

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Another News Story

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ½

  • Downsizing

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★½

  • Hostiles

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Detroit

    ★★