• Prey

  • Light & Magic

  • Nope

  • Hustle

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • RRR

  • X

  • Jethica

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Kimi

  • There's No End

  • Jackass Forever

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Dual

  • Sharp Stick

  • You’ve Never Been Completely Honest

  • Riotsville, USA

  • Goodbye Jerome!

    ★★★★★

  • Deerwoods Deathtrap

  • Kicking the Clouds

  • The House

  • Alan Resnick's Enterings

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • On Memory

  • Youngstown

    ★★★★★

  • Found

  • The Tragedy of Macbeth

  • Crumbs of Life

    ★★★★★

  • Squid Game

  • The Bones

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Cathedral

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Sunbelly

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

  • The Restless

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Aya

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Dissolution

    ★★★★★

  • Ascension

    ★★★★★

  • Souad

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Gremlin Foundry

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Godzilla vs. Kong

  • Kid Candidate

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • The Sleeping Negro

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • El Planeta

  • A Glitch in the Matrix

  • Superior

  • Mass