• G-Force

    ★★

  • Streetwise

    ★★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★½

  • Kiss Me, Stupid

    ★★★½

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★★½

  • Of Mice and Men

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★

  • Barton Fink

    ★★★★½

  • Splendor in the Grass

    ★★★½

  • Margaret

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Mona Lisa

    ★★★

  • Strangers on a Train

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★½