Sort by

alb0 has logged 25 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fall

The Fall

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time Share

Time Share

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry