• Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Drive All Night

    ★★

  • South Park Vaccination Special

  • Arctic Summer

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Misha and the Wolves

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • This Other Winter

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • In My Dream

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Violation

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Aniksha

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Yankee

    ★½

  • We Are Not Dead Yet

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Toto

  • The Last Dance

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Cayenne

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mutts

  • The Fall

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½