• Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Hemingway

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Hamilton

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Noelle

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Springsteen On Broadway

  • The Mule

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • In Search of Greatness

    ★★★

  • No Escape Room

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Overboard

    ★½

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½