Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stay Close

Stay Close

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Home Again

Home Again

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Chris Brown: Welcome to My Life

Chris Brown: Welcome to My Life

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry