• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Terrifier

    ★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Christine

    ★★★½

  • The Eyes of My Mother

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • De Palma

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • We Are Still Here

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Get on Up

    ★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • Creep

    ★★★★