toni has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★
Edit this entry  
29
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Edit this entry  
19
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Edit this entry  
18
Gigi

Gigi

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★
Edit this entry  
12
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Klute

Klute

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry