toni has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★
Edit this entry  
24
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★
Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Precious

Precious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Edit this entry  
08
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Send Me to the 'Lectric Chair

Send Me to the 'Lectric Chair

2009
×
★★
Edit this entry