Sort by
  • Scream VI

    ★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Men

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Epilogue

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • The Prom

  • What Bitch?

    ★★★★

  • Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★

  • The Wait

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★

  • Distance Film

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★