Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★½
Edit this entry  
26
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Go

Go

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Edit this entry  
14
Brooklyn 45

Brooklyn 45

2023
×
Edit this entry  
13
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

2023
×
Edit this entry  
11
Scrambled

Scrambled

2023
×
Edit this entry  
09
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★
Edit this entry  
03
A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★
Edit this entry  
25
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sharper

Sharper

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
The Island

The Island

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★½
Edit this entry  
12
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★½
Edit this entry