Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Break

A Christmas Break

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Candy Cane Christmas

Candy Cane Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Christmas in Louisiana

Christmas in Louisiana

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Temp

The Christmas Temp

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Twinkle All the Way

Twinkle All the Way

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Christmas in Montana

Christmas in Montana

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Reunion

A Christmas Reunion

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wendy

Wendy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry