• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • A Christmas Break

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Candy Cane Christmas

  • Freaky

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

  • The Hunt

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Christmas Temp

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Christmas in Montana

  • Twinkle All the Way

  • Christmas in Louisiana

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Brightburn

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Red Joan

  • Hold the Dark

    ★★★

  • mid90s

    ★½

  • Halloween

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★