• Cruella

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • The Altruist

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Softcore

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Adverse

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Virtues

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • The Loser

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Malviviendo: El Documental

    ★★★

  • A Place We Call Reality

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★½

  • Ainhoa: That's Not Me

    ★★★★

  • Ana by Day

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mug

    ★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Pity

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • I Want the Eternal

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Something Huge

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Custody

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lots of Kids, a Monkey and a Castle

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★★