• Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★½

  • The Expendables 3

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★½

  • Sabotage

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Highlander

    ★★★★★