• Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Mandy

    ★★

  • Searching

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Killing Gunther

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Life

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Snowden

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Blood Father

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★★★½