• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Archive

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Jexi

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Escape Plan: The Extractors

    ★★★★

  • Anna

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Fidelity

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • T-34

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Replicas

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½