Sort by

alli the antichrist has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horror Brunch

Horror Brunch

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry