Sort by

AJ has logged 77 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roh

Roh

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magadheera

Magadheera

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
O.S.S.

O.S.S.

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Play It as It Lays

Play It as It Lays

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game of Werewolves

Game of Werewolves

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full River Red

Full River Red

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King of the Gypsies

King of the Gypsies

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Challenge

The Challenge

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Palace

White Palace

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Against the Wall

Against the Wall

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The January Man

The January Man

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bloodfist

Bloodfist

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Compromising Positions

Compromising Positions

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag: The Assassination Game

Tag: The Assassination Game

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry