Sort by

AJ has logged 751 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hickey & Boggs

Hickey & Boggs

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Topkapi

Topkapi

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Drowning Pool

The Drowning Pool

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Story of Triumphant Love

Story of Triumphant Love

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Street Asylum

Street Asylum

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lupin the Third: Dragon of Doom

Lupin the Third: Dragon of Doom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trespass

Trespass

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heartbeat 100

Heartbeat 100

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Inventor

The Inventor

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lupin the Third: The Fuma Conspiracy

Lupin the Third: The Fuma Conspiracy

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crocodile

Crocodile

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Living To Die

Living To Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
100 Feet

100 Feet

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry