AJ has logged 89 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Warlock

Warlock

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack

Attack

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tick Tock Tuckered

Tick Tock Tuckered

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
I Got Plenty of Mutton

I Got Plenty of Mutton

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
Bugs Bunny and the Three Bears

Bugs Bunny and the Three Bears

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
What's Cookin' Doc?

What's Cookin' Doc?

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Red Riding Rabbit

Little Red Riding Rabbit

1944
×
Read the review Edit this entry  
24
Island of Love

Island of Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jake Speed

Jake Speed

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teddy

Teddy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Homicidal

Homicidal

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Shot

First Shot

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mating Game

The Mating Game

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Fattiness

Double Fattiness

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Brass Bottle

The Brass Bottle

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Alphabet Murders

The Alphabet Murders

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry