Sort by

AJ has logged 82 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Book of Mary

The Book of Mary

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
River of Death

River of Death

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight on a Murderer

Spotlight on a Murderer

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bone

Bone

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pistol Opera

Pistol Opera

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tiger Claws

Tiger Claws

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Conquest

Conquest

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Touch of Death

Touch of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demonia

Demonia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yumeji

Yumeji

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kagero-za

Kagero-za

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape to Athena

Escape to Athena

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Party

The Party

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weird Science

Weird Science

1985
×
★½
Read the review Edit this entry