Sort by

AJ has logged 1,089 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eye

The Eye

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Personal Velocity

Personal Velocity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gunga Din

Gunga Din

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drunks

Drunks

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein

Frankenstein

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Storm of the Century

Storm of the Century

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Balance

Balance

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gift of Winter

The Gift of Winter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry