Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Creed III

Creed III

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brave

Brave

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Descendants

Descendants

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★
Edit this entry