Sort by

Aaron has logged 225 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Edit this entry  
29
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The I-Land

The I-Land

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is England '88

This Is England '88

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is England '86

This Is England '86

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nil by Mouth

Nil by Mouth

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Our Cinema Oscar Special LIVE

Our Cinema Oscar Special LIVE

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry