anthony has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Leisure Class

The Leisure Class

2015
×
★½
Read the review Edit this entry