Sort by

anthony has logged 98 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
K-12

K-12

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Girl's Guide to Having Fun

Dead Girl's Guide to Having Fun

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little

Little

2019
×
★½
Read the review Edit this entry