• Vivarium

    ★★★

  • Summer Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Article 15

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bad Times at the El Royale

  • Rosie

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Detainment

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • All About Nina

    ★★½

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★★

  • The Party's Just Beginning

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Burden

    ★★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★½

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Coco

  • The Babysitter

    ★★★½

  • DriverX

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Dismissed

    ★★★

  • Marshall

    ★★★★½

  • It

  • American Made

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Doctor Strange

  • Almost Friends

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Madaari

    ★★★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Manhattan Night

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Tiger Hunter

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★½

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★★

  • The Martian

  • Demolition

    ★★★