• Injustice

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

  • An American Pickle

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Glass Cabin

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Summer Night

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★