Sort by

Andrew has logged 11 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Sherlock Holmes and Dr. Watson: The Twentieth Century Begins, Part 2

The Adventures of Sherlock Holmes and Dr. Watson: The Twentieth Century Begins, Part 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock Holmes Baffled

Sherlock Holmes Baffled

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Susan Powell: An ID Murder Mystery

Susan Powell: An ID Murder Mystery

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
We

We

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry