Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Assassin's Creed: Embers

Assassin's Creed: Embers

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★
Edit this entry  
16
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cunk on...

Cunk on...

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cunk on Shakespeare

Cunk on Shakespeare

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cunk on Christmas

Cunk on Christmas

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cunk on...

Cunk on...

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Theodore Roosevelt

Theodore Roosevelt

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House of Fear

The House of Fear

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lucy's Really Lost Moments

Lucy's Really Lost Moments

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
David

David

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry