• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Dancing with the Cars

  • Cookie Num Num

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Soul of the City

  • Dory Finding

  • Unparalleled Parking

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • A Day in the Life of the Dead

  • To Fitness and Beyond

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Safety

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Making The Irishman

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★